Na czym polega piaskowanie zębów?
Piaskowanie polega na usuwaniu przebarwień, osadu i kamienia nazębnego za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem z dodatkiem drobin czyszczących (wodorowęglan sodu) i innych substancji. Zabieg systematycznie oczyszcza wszystkie widoczne powierzchnie każdego zęba.
Zabieg jest praktycznie bezbolesny — pacjent może odczuwać dyskomfort związany z długotrwałym otwarciem ust, słonym smakiem płynu i jego ciśnieniem. Używamy ssaka aby był jak najbardziej komfortowy.
W ostatnim czasie piaskowanie stosuje się również do leczenia wczesnej próchnicy — strumień cząsteczek usuwa chore tkanki pozostawiając zdrowe nienaruszone (metoda abrazji powietrznej). Można w ten sposób zastąpić tradycyjne borowanie.